ESHOP

Speciální úpravy a přestavby autobusů

Speciální úpravy, přestavby a modernizace autobusů

Společnost Zliner dlouhodobě působí v oblasti přestaveb autobusů. Jsme schopni nabídnout většinu požadovaných úprav, které si zákazníci přejí. Mezi portfolio přestaveb, které jsme realizovali, patří například pojízdné prodejny, pojízdné knihovny, hotelbusy, volební autobusy, Office-Busy apod.

Dokážeme však nabídnout přestavbu jakéhokoliv vozidla od malých dodávek až po například trolejbusy. Disponujeme vlastním technologickým oddělením, proto zákazník nepotřebuje víc, než sen – o pojízdné prodejně, pobočce, ordinaci nebo čemkoliv jiném, a ZLINER zpracuje projekt, zajistí výkup vozu i samostatnou realizaci přestavby.

Přestavěné autobusy mohou mimo jiné disponovat toaletou, sprchou, připojením na internet, LCD TV, zasedací místností, odpočinkovou místností, lednicí, nápojovým automatem, zasouvací markýzou a výkonnou ozvučovací soustavou pro venkovní prezentace či jiné aktivity a mnoha dalšími moderními prvky.

Z řady zakázek, které jsme v posledních letech realizovali, vybíráme zakázku na dodávku volebního autobusu pro parlamentní volby a zakázku na pojízdnou knihovnu.

Pokud máte zájem o více informací o přestavbách nejen autobusů, neváhejte nás kontaktovat!

Volební autobus

Jedná se o vůz, který je na trhu zcela unikátní, jelikož dokáže současně zajistit komfortní zázemí pro celodenní pracovní vytížení, současně řeší potřeby vhodného zázemí pro důležitá jednání a navíc disponuje výkonnou zvukovou aparaturou doplněnou o venkovní zastřešení pomocí zasouvací markýzy, tak aby volební leader mohl veřejnosti prezentovat svůj volební program.

Jednoznačnou předností je, že vůz disponuje veškerými výhodami vycházející z klasických autobusů a tou je především prostornost a možnost detailního rozplánování interiéru vozu. Výraznou přidanou hodnotou je, že lze autobus následně velmi jednoduše upravit k dalšímu využití například pro různé sportovní či kulturní akce.

Automatizovaná pojízdná knihovna městské knihovny Praha

Městská knihovna Praha převzala v roce 2009 moderní automatizovanou pojízdnou knihovnu pro potřeby okrajových lokalit města. Pojízdná knihovna musí zabezpečovat celodenní provoz se všemi nároky na pohodlí zaměstnanců knihovny, kvalitní organizaci práce a potřeby moderních technologických řešení a samozřejmě musí zabezpečit komfort pro čtenáře včetně bezbariérového přístupu pro tělesně handicapované a nezbytnou klimatizaci.

Pojízdná knihovna disponuje individuálně uzpůsobeným vnitřním prostorem, který odpovídá potřebám klasických knihoven samozřejmě s nutností vypořádat se s nedostatkem prostoru. Většina vozu je k dispozici čtenářům a vystaveným knihám a to včetně dvou studijních čtenářských míst v zadní části vozu. Menší část vozu pak zabírá zázemí pro pracovníky knihovny, kteří mají k dispozici veškerý komfort.

Modernizace interiérů

Zajišťujeme modernizace interiérů autobusů a trolejbusů. Interiér je v podstatě nový, počínaje voděvzdornou překližkou podlahy, podlahovou krytinou, bočními a stropními umakarty a kompletní opravou sedadel s dodáním kvalitních nehořlavých látek a koženek. Samozřejmostí je možnost dodání speciální výbavy a luxusnějších doplňků.

Vestavby do LCV vozidel

Velmi obvyklý je požadavek na rozšíření obsaditelnosti lehkých užitkových vozidel, případně na různé speciální nástavby a vestavby do těchto vozidel (zejména se jedná o vozy typu Ducato). ZLINER zajišťuje i tento typ přestaveb stejně jako i další vestavby do dodávek – například obytné vozidlo, úpravy podlahy a mnoho dalších – jednoduše vše, co si zákazník přeje.

Přestavby, které se dříve realizovaly na autobusech jsou dnes vyžadovány i pro malé dodávky. Veškeré typy pojízdných zařízení (pojízdná knihovna, prodejna, obytný vůz, …) je možné postavit i na lehkém užitkovém vozidle.

NOVINKA! EASTWANDER – nový partner v oblasti přestaveb LCV vozidel

ZLINER se neustále snaží rozšiřovat nabídku služeb pro své zákazníky, proto vznikla spolupráce se společností EASTWANDER.

Společnost EASTWANDER se zabývá přestavbami lehkých užitkových vozidel na obytné vozy. EASTWANDER je česká společnost s dlouholetými zkušenostmi.

Hlavním znakem přestaveb je velká víceúčelová garáž, uzpůsobená pro přepravu sportovního nebo rekreačního zařízení (motocykly, kola, ale i například psi).

Nejdůležitějším poznávacím znakem obytných vozidel EASTWANDER je jejich vysoká kvalita.

Více informací o společnosti EASTWANDER.

Klubový autobus

Klubový autobus aneb Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež

V roce 2014 proběhla přestavba vozidla Iveco Crossway na KLUBUS pro město Kutná Hora. Vozidlo slouží pro zajišťování sociálních služeb v některých lokalitách města.

Bibliobus – pojízdná knihovna

Pojízdná knihovna neboli bibliobus

Bibliobusy byly realizovány pro knihovnu hlavního města Praha a dále Plzeň. Oba bibliobusy níže jsou vestavěny do autobusu Iveco Crossway.

Pojízdná prodejna

Pojízdná prodejna potravin a náhradních dílů

Pojízdná prodejna náhradních dílů byla předchůdcem sítě poboček a konsignačních skladů, kterou disponuje ZLINER v dnešní době.

Prodejna potravin je stále v provozu.

Oba typy prodejen na obrázku níže jsou postaveny na vozidlech Karosa řady 700.

Volební PR bus

Příklad speciální přestavby autobusu

Tento typ autobusu slouží k předvolební kampani a dnes je již poměrně běžný.

Hotelbus

Příklad speciální přestavby autobusu

Přestavby hotelbusů byly realizovány v 90. letech minulého století. Tyto vozy nezanikly, ale jsou dnes úspěšně provozovány ve Východní Evropě. I když dnes se zdá výbava vozidel zastaralá, ve své době se jednalo o velmi luxusní hotelbusy.

Vestavby do lehkých užitkových vozidel

Rozšíření obsaditelnosti ve vozech Fiat Ducato

Velmi často potřebují firmy skloubit dohromady vlastnosti dodávky (velký nákladní prostor) s vanem (obsaditelnost). ZLINER nabízí možnost rozšíření obsaditelnosti užitkových vozidel.

Nástavba nosiče kontejneru na Fiat Ducato

Nástavba nosiče kontejneru pro potřeby obce Spytihněv, která vozidlo využívá pro svoz komunálního odpadu.

Autobusy vyrobené ZLINERem

V 90. letech se společnost věnovala také výrobě vlastních autobusů na podvozcích MAN.

Autobusy ZLINER je možné ještě dnes potkat na cestách i když velice zřídka – bylo vyrobeno jen několik kusů. Minimálně jeden kus je dokonce provozován na Ukrajině.

 Pokud máte zájem o více informací o přestavbách nejen autobusů, neváhejte nás kontaktovat!