Komplexní služby a opravy vozidel silniční údržby a hasičských vozů. Spolupracujeme s příspěvkovými organizacemi Správa a údržba silnic v České republice a se správami a údržbami cest příslušných krajů na Slovensku. Poskytujeme jim komplexní služby v oblasti oprav, podobně i hasičským sborům. Specializujeme se na vozidla TATRA, UNIMOG a další.

Jsou to především procesy:

  • Tryskání a lakování

  • Antikorozní nástřik podvozku

  • Karosářské opravy prorezivělých částí

  • Oprava a lakování nástaveb

  • Generální opravy vozů TATRA apod.

Postup samotných oprav

Odstranění nástaveb

Prvním krokem většinou bývá odstranění nástaveb nesených na vozidlech pomocí jeřábu.

Tryskání a odrezení podvozků

Pískování a odrezení podvozků se provádí ve speciálních boxech – pískovnách, kdy je abrazivem odstraněna všechna rez. Před samotným procesem pískování dochází nejdříve k odstranění vzduchových hadic a rám je umyt vysokotlakým zařízením, kdy se zbaví všech mastnot a nečistot. Samotná kabina je potom zakrytována kvůli ochraně proti poškození.

Ochranný nástřik podvozku

Podvozek se nejdříve nastříká elementární barvou a posléze ochranným nástřikem Dinitrol. Lze volit více variant použití ochranného nástřiku.

Oprava prorezivělých částí kabiny

Téměř pravidlem bývá zkorodování částí kabin, ať už způsobené stářím nebo poškozením od samotné soli. Tyto poškozené části jsou vybroušeny, popřípadě vyříznuty a nahrazeny novými plechy. V případech těžce poškozených kabin, dodáváme a vyměňujeme za novou kabinu.

Lakování

Po samotné opravě kabiny dochází na přání zákazníka k lakování kabiny. Nejdříve základní barvou a následně vrchní vrstvou od různých dodavatelů barev.

Ověřujeme tachografy značek VDO a Stoneridge

V rámci naší nabídky komplexního řešení pro dopravce poskytujeme i ověřování tachografů. VDO: 1318, 1324, 1381 (včetně inteligentních) Stoneridge: 8400, 2400, SE5000 (včetně inteligentních) Kontakt - Pavel Stehlík, +420 722 990 823, stehlik@zliner.cz

Objednejte se k nám!